Ndërlidhjet

Presidenti i Francës, Francois Hollande, nis sot vizitën e tij të parë në Rusi.

Kremlini ka bërë të ditur se Hollande do të takojë presidentin rus, Vladimir Putin, për të diskutuar marrëdhëniet dypalëshe, sidomos tregtinë, energjinë, investimet dhe bashkëpunimin në avancimin e teknologjisë.

Hollande po ashtu pritet të informojë Putinin për fushatën ushtarake të Francës në Mali, ku trupat franceze kanë ndihmuar forcat lokale dhe forcat nga vendet e tjera afrikane të ndjekin militantët islamikë nga pozicionet që kanë pushtuar vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG