Ndërlidhjet

Rusia përfundon stërvitjet në Detin e Zi


Deti i Zi
Deti i Zi
Stërvitjet e papritura ushtarake të Rusisë në Detin e Zi kanë marrë fund.

Ministria e Mbrojtjes ka thënë se të gjitha luftanijet dhe trupat ushtarake do të kthehen në bazat e tyre të dielën.

Presidenti Vladimir Putin ka dhënë urdhër të papritur të enjten për kryerjen e ushtrimeve, pasi disa njësite ruse nuk kanë arritur të mobilizohen në muajin shkurt, kur kanë marrë një komandë bafasuese për stërvijtje.

Ministria e Mbrojtjes ka thënë të shtunën se të gjitha forcat e përfshira në ushtrimet në Detin e Zi kanë përmbushur objektivat e tyre.
XS
SM
MD
LG