Ndërlidhjet

Fuele në Beograd


Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele.
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele.
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele, do të qëndrojë sot në Beograd, raportojnë mediat serbe.

Sipas burimeve të njëjta, Fuele do të takojë autoritetet e larta shtetërore të Serbisë, me të cilat do të diskutojë për marrëveshjen e Brukselit, midis Prishtinës dhe Beogradit.

Të premten në Beograd, Fuele do të marrë pjesë edhe në konferencën “Forcimi i kapaciteteve për zbatimin e ligjit dhe të gjyqësorit në luftën kundër korrupsionit në Serbi”.
XS
SM
MD
LG