Ndërlidhjet

Vriten 10 civilë në Afganistan


Kandahar - foto arkivi
Kandahar - foto arkivi
Së paku dhjetë civilë kanë humbur jetën 12 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në Kandahar të Afganistanit.

Autoritetet e provincës kanë fajësuar talibanët për sulmin.

Shefi i policisë, Abdul Raziq, ka thënë se viktimat po udhëtonin në funeralin e dy personave të tjerë, të cilët janë vrarë nga një sulm i ngjashëm, pak ditë më praë.

Ai po ashtu ka thënë se në mesin e të vrarëve sot ka gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG