Ndërlidhjet

Vritet një lider anti-taliban në Afganistan


Afganistan
Një sulmues vetëvrasës ka vrarë një lider fisnor anti-taliban dhe së paku tre persona të tjera në provincën Ghazni të Afganistanit.

Policia ka bërë të ditur se Habibullah Khan është vrarë së bashku me dy roje dhe një civil të rastit.

Khan thuhet të ketë udhëhequr milicinë fisnore kundër talibanëve në qarkun e tij.

Talibanët kanë kryer disa vrasje të figurave pro-qeveritare dhe kanë paralajmëruar afganët që të distancohen nga qeveria.
XS
SM
MD
LG