Ndërlidhjet

Serbët e Kosovës sërish në Beograd?!


Daçiq dhe Vuçiq - foto arkivi
Daçiq dhe Vuçiq - foto arkivi
Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës pritet që së shpejti në Beograd të takohen me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq, dhe zëvendësin e tij, Aleksandar Vuçiq.

Temë e bisedave do të jetë zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit, raporton B92.

Sipas burimit të njëjtë, takimi është paralajmëruar të mbahet të enjten.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG