Ndërlidhjet

Letrat me ricin, akuzohet një aktore


Shtëpia e Bardhë
Shtëpia e Bardhë
Një aktore e Texasit është akuzuar se ka i dërguar letra kërcënuese presidentit Barack Obama.

Shannon Guess Richardson, që ka luajtur pjesë të vogla në televizion dhe në filma, fillimisht i ka thënë FBI-së se i shoqi i ka dërguar letra me ricin Obamës dhe prefektit të Nju Jorkut, Michael Bloomberg.

Ajo më vonë tha se burri i saj e ka detyruar atë që t’i dërgojë letrat.

Richards përballet me dënim deri në dhjetë vjet burgim nëse gjendet fajtore.

Letrat e dërguara në muajin e kaluar përmbanin kërcënime kundër favoritëve të kontrollit të armëve.
XS
SM
MD
LG