Ndërlidhjet

Kuvajt - Kushtetuesja shpërbën kuvendin


Oman -- Emiri i Kuvajtit Sheikh Sabah al-Ahmad al-Sabah (Ilustrim)
Oman -- Emiri i Kuvajtit Sheikh Sabah al-Ahmad al-Sabah (Ilustrim)
Gjykata më e lartë kuvajtiane ka urdhëruar shpërbërjen e parlamentit të shtetit dhe ka bërë thirrje për zgjedhje të reja, një zyrtar bëri të ditur të dielën.

Gjykata Kushtetuese e Kuvajtit mori këtë verdikt pasi ka shikuar një ankesë të opozitës në sistemin zgjedhor të vendit, të cilin e ka dekretuar emiri i shtetit, i tha gazetarëve kryetari i kushtetueses Youssef al-Mutava.
XS
SM
MD
LG