Ndërlidhjet

Ministrja Çitaku në Beograd


Ministrja e Integrimeve Evropiane të Kosovës, Vlora Çitaku
Ministrja e Integrimeve Evropiane të Kosovës, Vlora Çitaku
Ministrja e Integrim eve Evropiane në Qeverinë e Kosovës, Vlora Çitaku do të qëndrojë në Beograd ku do të marrë pjesë në seminarin “Integrimi në Bashkimin Europian dhe procesi i normalizimit të marrëdhënjeve në mes të Kosovës dhe Serbisë' të organizuar nga “Forumi për Marrëdhënie Etnike”.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra për Media e ministres Çitaku.

Vizita, thuhet se është mundësuar me ndërmjetësimin e zyreve të Bashkimit Evropian në Prishtinë dhe Beograd. Në kuadër të vizitës, ministrja Çitaku, sipas këtij njoftimi, do të ketë edhe takime tjera me korin diplomatik.

Kjo do të jetë hera e parë që një nivel ministror realizon një vizitë në Beograd, edhe pse jo me karakterin e vizitës zyrtare.
XS
SM
MD
LG