Ndërlidhjet

Video

Protestë kundër amnistisë


Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje përmes një aksioni kanë kundërshtuar projektligjin për Amnisti i cili pritet të shqyrtohet sot në Parlamentin e Kosovës. Arkivistët e kësaj lëvizjeje kanë thënë se shpresojnë se ka deputetë që kanë ndërgjegje dhe do të mundësojnë që të mos bëhen 80 vota për kalimin e ligjit.

XS
SM
MD
LG