Ndërlidhjet

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, nis të martën një turne 10-ditor që do të përfshijë pesë shtete dhe dy samite.

Xi do të vizitojë Turkmenistanin, Kazakistanin, Uzbekistanin, Kirgizinë dhe Rusinë nga data 3 deri më 13 shtator.

Ai po ashtu do të marrë pjesë në samitin e G20-ës në Shën Petersburg dhe në samitin e Organizatës për Bashkëpunim të Shangait në Bishkek.

Xi pritet të kërkojë nga zyrtarët e vendeve që do të vizitojë intesifikimin e marrëdhënieve tregtare dhe ekonomike.
XS
SM
MD
LG