Ndërlidhjet

Edi Rama viziton Kosovën


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.
Kryeministri i ri i Shqipërisë, Edi Rama, arrin sot në Kosovë.

Kjo është vizita e tij e parë zyrtare prejse ka marrë postin pak ditë më parë.

Ai do të takojë udhëheqësit më të lartë të Kosovës, ndërsa ligjvënësve do t’iu drejtohet me një fjalim.

Pritet që në këtë vizitë, Rama të shoqërohet nga bashkëpunëtorë të afërt dhe ministra të kabinetit të tij.
XS
SM
MD
LG