Ndërlidhjet

Mbi 200 të vdekur nga tërmeti në Pakistan


Baluçistan, Pakistan
Mbi 200 persona kanë humbur jetën dhe mbi 300 të tjerë janë plagosur nga një tërmet i fuqishëm, që ka goditur të martën provincën Baluçistan të Pakistanit.

Tërmeti prej 7.7 shkallësh të Richterit ka dridhur qarkun Avaran, duke shkatërruar dhjetëra ndërtesa.

Dridhjet janë ndjerë edhe në qytetin më të madh të Pakistanit, Karaçi, i cili ndodhet rreth 250 kilometra nga epiqendra, si dhe në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi.
XS
SM
MD
LG