Ndërlidhjet

Lideri i partisë greke Agimi i Artë paraqitet në gjykatë


Flamuri grek
Lideri i partisë greke të ekstremit të djathtë Agimi i Artë është paraqitur sot në një gjykatë në Athinë nën akuzat për organizim të një grupi kriminal.

Nikos Mihaloliakos akuzohet për vrasje, sulmim dhe shpërlarje parash.

Më shumë se 300 protestues dolën në përkrahje të tij dhe të pesë deputetëve të tjerë nga e njejta parti, të cilët u arrestuan gjatë vikendit.
XS
SM
MD
LG