Ndërlidhjet

Mercedes Benz - shitje rekord e makinave


Ilustrim
Prodhuesi gjerman i makinave Mercedes Benz ka shitur 142,994 automjete në muajin shtator, çfarë është 15.9 për qind më shumë se në shtatorin e vitit 2012.

Mercedes-i e mbështet suksesin e vet në versionet e reja E-klasë dhe S-klasë.

Kjo markë ka rritur shitjen në Evropë për 14.2 për qind, edhe pse shitja e makinave në këtë kontinent ka shënuar ngecje për shkak të recesionit dhe papunësisë së lartë në disa vende.
XS
SM
MD
LG