Ndërlidhjet

Qeveria e Libisë ka njoftuar se kryeministri Ali Zeidan është rrëmbyer nga persona të armatosur dhe është dërguar në një lokacion të panjohur.

Në deklaratën e qeverisë thuhet se Zeidan është kapur në orët e mëngjesit për arsye të panjohura.

Dyshohet se prapa rrëmbimit qëndron një grup i ish-rebelëve.
XS
SM
MD
LG