Ndërlidhjet

Së paku 28 të vdekur nga përmbytjet në Vietnam


Vietnam
Përmbytjet në Vietnam kanë vrarë së paku 28 persona dhe kanë zhvendosur gati 80,000 të tjerë.

Gjendja më e rënduar paraqitet në rajonin qendror të provincës Kuang Ngai.

Komiteti Qeveritar për Mbrojtje nga Përmbytjet dhe Stuhitë ka bërë të ditur për rreth 100,000 shtëpi të përmbytura.

Burimi i njëjtë ka thënë se shumë rrugë janë mbyllur, ndërsa janë anuluar edhe disa shërbime kombëtare me tren.
XS
SM
MD
LG