Ndërlidhjet

Dy shpërthime jashtë ambasadës së Iranit në Bejrut kanë vrarë së paku 23 njerëz dhe kanë plagosur dhjetëra të tjerë,

Ambasadori i Iranit në Liban, Ghazanfar Rokn-Abadi, ka shpëtuar i palënduar.

Raportohet se atasheu i tij i kulturës, Ibrahim Ansari, është vrarë.

Ambasada ndodhet në një pjesë të kryeqytetit libanez, e cila është strehë e lëvizjes shiite të Hezbollahut.

Një grup i lidhur me Al-Kaidën, i njohur si Brigadat e Abdullah Azzamit, ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG