Ndërlidhjet

Hyjnë në ditën e dytë bisedimet për Iranin


Pamje nga dita e parë e bisedimeve, Gjenevë, 20 nëntor
Fuqite botërore dhe Irani hyjnë sot në ditën e dytë të bisedimeve rreth programit bërthamor iranian.

Të dy palët nisën rrethin e ri të bisedimeve gjatë ditës së djeshme, por nuk është raportuar për ndonjë progres të menjëhershëm.

Bisedimet kanë në fokus arritjen e një marëveshjeje në bazë të së cilës Teherani do të pajtohej të pezullonte programin e saj kontravers nuklear për një periudhë gjashtë mujore, në këmbim të zbutjes së sanksioneve perëndimore ndaj këtij shteti.
XS
SM
MD
LG