Ndërlidhjet

Vetëdigjet një mësues në Shqipëri


Ilustrim
Në Gjirokastër të Shqipërisë është vetëdjegur një mësues.

Siç raportojnë mediat në Tiranë, mësuesi Laze Harshova fillimisht ka spërkatur trupin me benzinë në ambientet e shkollës dhe më pas i ka vënë zjarrin me anë të një çakmaku.

Stafi pedagogjik i shkollës ka ndërhyrë duke i ardhur në ndihmë 60-vjeçarit dhe pas disa përpjekjeve ka arritur të shuajë zjarrin që e kishte përfshirë.

Harshova aktualisht ndodhet në spital.

Për momentin nuk dihen motivet e sakta të veprimit të tij.
XS
SM
MD
LG