Ndërlidhjet

Moskë: Takim rreth Unionit Ekonomik Euroaziatik


Ilustrim
Kryeministrat e Rusisë, Bjellorusisë dhe Kazakistanit janë takuar sot në Moskë për të diskutuar në lidhje me marrëveshjen për themelimin e Unionit Ekonomik të Euroazisë.

Shërbimi për media në Rusi, ka bërë me dije se kreministri Dmitry Medvedev do të mbajë bisedime të veçanta dypalëshe me kryeministrin e Kazakistanit dhe me atë të Bjellorusisë, Karim Masimov dhe Mikhail Myasnikovich.

Të trija vendet janë anëtare themeluese të Unionit Doganor.

Zyrtarët rusë janë përpjekur që në kuadër të këtij unioni ti inkorporojnë edhe ish-republikat e tjera sovjetike.
XS
SM
MD
LG