Ndërlidhjet

Policia e Kosovës arreston Slobodan Sovrliqin


Ilustrim
Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë në Zubin Potok Slobodan Sovrliqin, i arratisur nga drejtësia, i cili kërkohet për disa vepra të rënda penale, njoftojnë sot autoritetet e rendit.

Sipas njoftimit, Sovrliq më pas është transferuar në bazën e EULEX-it në Mitrovicë, ku është duke u intervistuar nga një prokuror ndërkombëtar.

Sovrliq është arrestuar fillimisht më 12 mars, për prishje të rendit. Po atë ditë, qytetarët e Zubin Potokut kanë sulmuar stracionin e policisë dhe e kanë liruar atë.
XS
SM
MD
LG