Ndërlidhjet

Persona të armatosur sulmojnë Kuvendin e Libisë


Libi
Persona të armatosur kanë sulmuar ndërtesën e Parlamentit të Libisë në Tripoli dhe kanë bastisur zyrat e deputetëve.

Një gjeneral i rremë i Libisë ka thënë se forcat kanë kryer sulmin për të arrestuar islamikët në parlament.

Muhammad al-Hegazi, zëdhënës i gjeneralit Khalifa Hiftar, ka marrë përgjegjësinë për sulmin në komentet e tij për telvizionin e Libisë, Al- Alahar.

Sulmi ka ndodhur vetëm disa orë pasi kryeministri i ri, Ahmet Maiteeq, ka njoftuar se është formuar qeveria e re.
XS
SM
MD
LG