Ndërlidhjet

16 të vdekur nga aksidentimi i një autobusi në Pakistan


Ilustrim
Si rezultat i aksidentimit të një autobusi në Pakistanin veriperënimor në mëngjesin e ditës së sotme, kanë vdekur gjashtëmbëdhjetë persona dhe shtatë të tjerë jan plagosur.

Autobusi që transportonte pasagjerë nga provinca Punjav për në qendrën turistike Swat, është rrokullisur në afërsi të një lumi.

Zyrtarët pakistanezë kanë njoftuar se tragjedia ka ndodhur për shkak se shoferin e kishte zënë gjumi.

Pakistani është shteti me më së shumti aksidente me pasoja fatale në botë.
XS
SM
MD
LG