Ndërlidhjet

Protestohet në Prishtinë për zhvillimet në Maqedoni


(Ilustrim)

Një grup i qytetarëve ka protestuar në qendër të Prishtinës në shenjë pakënaqësie me sjelljen e policisë maqedonase ndaj protestuesve shqiptarë gjatë protestave të ditëve të fundit në Shkup dhe qytete tjera.

Protestuesit kanë kanë thirrur autoritetet në Prishtinë dhe Tiranë që të jenë në mbështetje të shqiptarëve të Maqedonisë. Ata kanë bartur në duar parulla me mbishkrimet: “Shkupi nuk është vet”, “Monstra është vet Gruevski” e të tjera.

Protesta, ka përfunduar pa incidente.

XS
SM
MD
LG