Ndërlidhjet

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se ndihmëssekretarja për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të vizitojë Kosovën më 13 korrik.

Gjatë bisedimeve me zyrtarët kosovarë, Nuland thuhet se do të fokusohet në dialogun Kosovë-Serbi, si dhe në përparimin e zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve.

Në kuadër të turneut që nis sot, Nuland do të qëndrojë edhe në Kroaci, Mal të Zi, Shqipëri, Serbi, Maqedoni, Britani dhe Belgjikë.

XS
SM
MD
LG