Ndërlidhjet

Vazhdon hedhja e bombave në Pakistan


Ilustrim

Një bombe e hedhur në një autobus me pasagjerë, në veri-perëndim të Pakistanit, ka vrarë më së paku 7 njerëz dhe lënduar 5 të tjerë.

Policia ka njoftuar se bomba ka shpërthyer, sot, në dalje të Peshavarit, derisa autobusi ishte nisur për në qytetin Hang.

Ende nuk dihen fajtorët e këtij sulmi.
Më 1 tetor, një ditë më parë, një mësuese është vrarë dhe 2 vajza vajza janë lënduar, në një sulm, 20 kilometra afër shkollës në veri të Peshavarit.

Policia ka thënë, se dy sulmues të paidentifikuar, kanë pasur dy granata në dorë të cilat i kanë hedhur afër shkollës.

XS
SM
MD
LG