Ndërlidhjet

BE “e zhgënjyer” me ndërprerjen e ndeshjes


Beograd

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj ndeshjes midis Shqipërisë dhe Serbisë, e cila për shkak të problemeve në fushë, është ndërprerë në gjysmë.

“Jemi të zhgënjyer me ndërprerjen e ndeshjes së futbollit pas një akti të provokimit. Besojmë se autoritetet serbe kanë treguar profesionalizëm në trajtimin e situatës”, ka thënë Maja Kocijançiq, zëdhënëse e shefes së politikës së jashtme të BE-së, Catherine Ashton.

Ndeshja Shqipëri-Serbi, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të Futbollit më 2016, e cila është zhvilluar të martën në Beograd, është pezulluar në minutat e fundit të pjesës së parë të lojës, për shkak të tensioneve në stadium.

Detajet lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG