Ndërlidhjet

Pakistani do të ekzekutojë 23 terroristë


Pakistan

Zyrtarët e burgut në Pakistan kanë thënë se 23 terroristë të dënuar do të ekzekutohen brenda ditësh.

Qeveria ka refuzuar kërkesat për mëshirë nga 17 terroristë të dënuar.

Njoftimi vjen pasi kryeministri i Pakistanit, Navaz Sharif, ka rikthyer dënimin me vdekje, pas vrasjes së 132 fëmijëve dhe nëntë mësimdhënësve në një sulm të talibanëve në Peshauar, më 16 dhjetor.

XS
SM
MD
LG