Ndërlidhjet

Dy kompani arabe pezullojnë fluturimet në Bagdad


Irak

Dy kompani ajrore kanë pezulluar fluturimet për në Bagdad, pas raporteve se një plumb ka goditur trupin e një aeroplani nga Dubai.

Kompanitë e Emirateve të Bashkuara Arabe, Etihad dhe Air Arabia, kanë thënë se kanë pezulluar fluturimet në kryeqytetin irakian në përputhje me udhëzimet e sigurisë nga Autoriteti i Aviacionit Civil i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Transportuesi nga Dubai ka thënë se dëmi një njërin nga avionët e tij është shkaktuar me armë të vogla zjarri derisa ka qenë duke ateruar në Bagdad, më 26 janar.

Mësohet se akush nga pasagjerët nuk është plagosur.

XS
SM
MD
LG