Ndërlidhjet

Ngrihen akuzat kundër “vrasësit” të tre myslimanëve


Ilustrim

Drejtësia në Shtetet e Bashkuara ka akuzuar një person të armatosur për vrasjen e tre të rinjve myslimanë.

Craig Stephen Hicks, 46 vjeç, ka qëlluar për vdekje të rinjtë të mërkurën, pranë kampusit të Universitetit të Karolinës së Veriut.

Ai është akuzuar për vrasje të shkallës së parë.

Para se të kryente krimin, Hicks ka shkruar mesazhe anti-fetare në Facebook.

Viktimat janë: Deah Shaddy Barakat, Yusor Mohammad dhe Razan Mohammad Abu-Salha, që të tre familjarë mes vete.

XS
SM
MD
LG