Ndërlidhjet

Lapsin në njërën dorë, armën në tjetrën


Në muajin dhjetor, militantët talebanë sulmuan një shkollë në Peshawar të Pakistanit, duke vrarë të paktën 140 fëmijë dhe 9 mësimdhënës. Dhjetëra fëmijë u lënduan gjatë këtij sulmi brutal. Sulmi bëri që shkollat përreth Pakistanit të shtojnë masat e sigurisë.

XS
SM
MD
LG