Ndërlidhjet

Dorëzohen mbetjet mortore të 28 personave të zhdukur


Dorëzohen mbetjet mortore të 28 personave të zhdukur
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Në Departamentin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, familjarëve ju janë dorëzuar mbetjet mortoret të 28 personave të gjetur në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi. Mbetjet mortore janë gjetur në vitin e kaluar dhe sipas zyrtarëve të Qeverise së Kosovës, rivarrimi i tyre do të bëhet më 5 prill, në ditën kur thuhet se këta persona janë masakruar nga forcat serbe në Kosovë gjatë luftës së fundit.

XS
SM
MD
LG