Ndërlidhjet

Përplasen dy autobusë, të paktën 15 të vdekur


Foto nga arkivi

Dy autobusë janë përplasur në Lindjen e Largët në Rusi.

Në këtë aksident kanë mbetur të vdekur të paktën 15 persona.

Ministria ruse për Situata Emergjente ka thënë se dy autobusët janë përplasur në rajonin e Khabarovskit .

Më shumë se 20 pasagjerë të tjerë janë lënduar, 6 prej tyre janë në gjendje më të rënd.

Zjarrfikës, policia rrugore, ekipe shpëtimi, makina të ndihmës së shpejt dhe një grup operues nga Ministria për Situata Emergjente, kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG