Ndërlidhjet

SHBA urojnë Bosnjën, Kosovën dhe Malin e Zi


“Shtetet e Bashkuara urojnë qeveritë e Bosnjë Hercegovinës, Kosovës dhe Malit të Zi, për nënshkrimin e marrëveshjeve madhore për demarkacionin e kufijve ndërkombëtarë, ndërmjet Bosnjë Hercegovinës dhe Malit të Zi dhe ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi”, thotë Departamenti amerikan i shtetit, nëpërmjet një njoftimi për gazetarë.

Mëtutje, në njoftimin e nënshkruar nga Mark Toner, zëdhënës në Departamentin amerikan të shtetit, theksohet se “këto marrëveshje, të nënshkruara gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor, do të ndihmojnë për paqe dhe stabilitet në Ballkan dhe do ta lëvizin përpara progresin e rajonit kah integrimi Evro-atlantik”.

XS
SM
MD
LG