Ndërlidhjet

Pesë qytete në garë për Olimpiadën 2024


Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach.

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka bërë të ditur se pesë qytete do të konukrrojnë për nikoqir të Lojërave Olimpike Verore më 2024.

Këto pesë qytete janë: Budapesti, Hamburgu, Llos Angjellesi, Parisi dhe Roma.

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, ka thënë se fituesi do të shpallet në shtator të vitit 2017.

Afati për oferta ka qenë deri në mesnatën e 15 shtatorit.

Llos Angjellesi dhe Parisi shihen si favoritë të hershëm.

XS
SM
MD
LG