Ndërlidhjet

Meksika në rrezik nga një uragan i fuqishëm


Pamje ilistruese.

Një uragan i fuqishëm, i regjistruar në hemisferën perëndimore është duke shkuar në drejtim të Oqeanit Paqësore, konkretisht në bregdetin e Meksikës, dhe rrezikon të shkaktojë “katastrofë potenciale” raporton BBC.

Autoritete meksikane kanë filluar evakuimin e banorëve.

Uragani besohet se mundtë ketë përmasa të uraganit Haiyan, i cili ka mbytur 6 300 persona, në Filipine më 2013, raporton Organizata Botërore e Meteorologjisë.

Uragani i kategorisë së shkallës së pestë pritet të ndodhë sot në mesditë ose mbrëmje, me një fuqi prej 325 kilometra në orë.

XS
SM
MD
LG