Ndërlidhjet

UEFA gjobit Moldavinë me 15,000 euro


Nga ndeshja Moldavi-Rusi

Moldavia është gjobitur me 15,000 euro nga Federata Evropiane e Futbollit - UEFA, për shkak të trazirave që kanë shkaktuar tifozët e saj gjatë ndeshjes me Rusinë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të Futbollit – Euro 2016.

Më 9 tetor, tifozët moldavë kanë hedhur fishekzjarre në stadium dhe kanë valëvitur flamuj racistë.

Moldavia nuk ka arritur të kualifikohet në Euro 2016, duke përfunduar në fund të Grupit G me vetëm 2 pikë. Rusia, ndërkaq, është kualifikuar.

XS
SM
MD
LG