Ndërlidhjet

Ambasada e SHBA-së, uron Qeverinë për nënshkrimin e MSA-së


Foto ilustruese.

Ambasada amerikane në Prishtinë ka përshëndetur nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizm Asociimit , mes Kosovës dhe Bashkimit Evropianë.

“Ambasada e SHBA në Prishtinë uron Qeverinë e Kosovës për nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (MSA) sot në Strasburg. Pasi që të miratohet nga Kuvendi dhe të zbatohet MSA-ja do të ofrojë përfitime të prekshme për popullin e Kosovës. Ajo përfaqëson një përparim të vërtetë në integrimin në institucionet evropiane dhe transatlantike,” thuhet në komunikatë për media.

XS
SM
MD
LG