Ndërlidhjet

Qeveria në Nigeri zhvillon sulme ajrore kundër Boko Haramit


Foto ilustruese.


Ushtria e Nigerisë ka zhvilluar sulme ajrore kundër militantëve të Boko Haramit, në verilindje të vendit duke shkatërruar automjete dhe armatim, ka thënë një zëdhënës i ushtrisë.

“Me këto operacioni të suksesshëm, militantëve i është pamundësuar zhvillimi i aktiviteteve tjera,“ ka thënë zëdhënësi Dele Alonge.

Boko Harami është akuzuar edhe sulme tjera me bomba vetëvrasëse, që nga maji i këtij viti.

Presidenti Muhammadu Buhari, është zotuar se do t’i mposhtë militantët e Boko Haramit.

XS
SM
MD
LG