Ndërlidhjet

Gjermani: Gjendet trupat e pajetë të tetë fëmijëve


Pamje nga apartamenti ku janë gjetur trupat e fëmijëve.

Policia gjermane ka thënë se ka gjetur trupat e tetë foshnjave, në një apartament në shtetin jugor të Bavarisë.

Policia tha se ata ishin njoftuar të enjten pasdite nga një banorët, nga qyteti i vogël i Wallenfels, që kanë gjetur një trup të një foshnje në një apartament.

Me të arritur policia në vendin e ngjarjes, ata kanë zbuluar edhe disa trupa tjerë të mbështjellja me peshqirë dhe qese plastike.

Policia është duke kërkuar një grua 45-vjeçare, e cila jetonte në apartamentin, ku u gjetën trupat e fëmijëve.

"Ajo mendohet se mund të jetë nëna e fëmijëve," ka thënë, një zëdhënëse e policisë, i cili nuk ka mundur ta konfirmojë nëse gruaja që po kërkohet është e dyshuara.

Hetuesit e mjekësisë ligjore, janë duke shqyrtuar kufomat, ka thënë policia, duke shtuar se procesi mund të marrë disa kohë," për shkak të gjendjes së keqe" të disa prej trupave.

XS
SM
MD
LG