Ndërlidhjet

BE, takim urgjent për Francën


Ilustrim

Luksemburgu, i cili mban presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, ka thirrur një takim urgjent të ministrave të drejtësisë më 20 nëntor.

Takimi është thirrur me kërkesë të Francës, pas sulmeve terroriste në Paris.

“E përballur me barbarizëm dhe terrorizëm, Evropa qëndron e bashkuar me Francën”, thuhet në deklaratën e zyrtarëve të Luksemburgut.

Nga sulmet në Paris kanë humbur jetën së paku 129 persona, ndërsa mbi 350 janë plagosur.

XS
SM
MD
LG