Ndërlidhjet

Lëvizja Vetëvendosje kërkon nga policia të lirojë rrugën


Prishtinë, 28 nëntor 2015.

Rreth 60 aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë duke qëndruar në rrugën Luan Haradinaj, në shenjë proteste ndaj arrestimit të ish-kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, si dhe disa dhjetëra aktivistëve të tjerë të kësaj lëvizjeje.

Në mesin e protestuesve është edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe nënkryetari i kësaj komune, Dardan Sejdiu, të dy nga Lëvizja Vetëvendosje, të cilët janë duke komunikuar me pjesëtarët e njësisë speciale të Policisë së Kosovës.

Ata kanë kërkuar nga Policia e Kosovës që të largohet dhe të lirojë rrugën Luan Haradinaj, e cilat është bllokuar nga policia pas arrestimit të zotit Kurti.

Për më shumë hollësi, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG