Ndërlidhjet

Gjeorgji: U arrestuan katër të dyshuar për lidhje me IS-in


Pamje nga kryeqyteti Tbilisi në Gjerogji

Policia e Gjeorgjisë thotë se i ka arrestuar katër vetë të dyshuar se kanë lidhje me grupin militant, Shteti Islamik (IS).

Zyrtarët e sigurisë së këtij vendi nuk kanë specifikuar më tepër, por kanë thënë se në shtëpitë e të dyshuarve janë gjetur garanata dore, revole, plumba, pajisje eksploduese, telefona mobil, kompjuterë, flamuj të Shtetit Islamik dhe gjëra të tjera.

Të katër personat janë akuzuar për posedim ilegal të armatimit dhe eksplozivit.

XS
SM
MD
LG