Ndërlidhjet

Vetëvendosje sërish me aksione kundër prodhimeve serbe


Fotografi e kamionit të përmbysur nga Lëvizja Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje përmes rrjetit social Facebook, ka konfirmuar se ka përmbysur një kamion me prodhime nga Serbia në Rrugën e Kombit, e cila lidhë Kosovën dhe Shqipërinë.

Aktitivistë të Lëvizjes Vetëvendosje paralajmërojnë po ashtu se të tilla aksione do të vazhdojnë, në kërkim të një recpiprociteti politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

"Ne nuk kemi asgjë kundër qytetarëve të cilësdo etni, apo të cilitdo vend", thuhet në postimin e VV-së, në të cilin thuhet gjithashtu se është Serbia ajo që duhet të ndryshojë qëndrimin karshi Kosovës.

XS
SM
MD
LG