Ndërlidhjet

Bahrejn konfirmon dënimet për spiunët e dyshuar të Iranit


Ilustrim

Gjykata e apelit në Bahrejn e ka konfirmuar dënimin ndaj pesë qytetarëve shiit të dënuar për spiunim për Iranin.

Komunikata e prokurorisë thotë se gjykata e ka hedhur poshtë ankesën e pesë të dënuarve.

Verdikti kundër tyre i dhënë në muajin nëntor që thoshte se ata kanë spiunuar për Iranin dhe në bashkëpunim me këtë shtet kanë përgatitur veprime armiqësore kundër mbretërisë së Bahrejnit.

XS
SM
MD
LG