Ndërlidhjet

Ukraina, ekipi i parë që eliminohet nga EURO 2016


Ilustrim

Ekipi kombëtar i Ukrainës është i pari që është eliminuar nga kampionati evropian në futboll pasi humbi në përballjen me Irlandën Veriore.

Kjo ndeshje përfundojë me rezultat 2:0 për Irlanden Veriore.

Eliminimi i Ukrainës përfundimisht u bë pasi ndeshja tjetër e grupit ku bën pjesë edhe ekipi ukrainas, Gjermani – Poloni përfundojë pa gola.

Ukraina e ka përfunduar garën në EURO 2016 me zero pikë në ndeshjet e grupit C, megjithatë ukrainasitë e kanë edhe një ndeshje kundër Polonisë.

Në këtë grup, Gjermania dhe Polonia kanë nga katër pikë, ndërsa Irlanda Veriore i ka tre pikë.

XS
SM
MD
LG