Ndërlidhjet

Fotogaleri

Letërkëmbimet e Nënës Terezë


Instituti për Trashëgimi Kulturore i Shqiptarëve të Maqedonisë, në bashkëpunim me shoqatën e Historianëve Shqiptarë në Maqedoni, me rastin e 106 vjetorit të lindjes së Anjezë Gonxhe Bojaxhiu - Nënë Tereza, dhe në prag të shenjtërimit të saj, në Galerinë Nacionale “Hamami i Daut Pashёs”, ka organizuar një ekspozitë me emrin “Shenjtorja nga Shkupi – letërkëmbime”, pjesa më e madhe e të cilave i shfaqen publikut për herë të parë.
Trego më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG