Ndërlidhjet

Greqi: Treni del nga binarët dhe përplaset me një shtëpi


Ilustrim

Një tren ndërkufitar, ka dal nga binarët dheështë përplasur në një shtëpi në Greqinë verirore, duke lënë të vdekur tre persona dhe plagosur 10 të tjerë, ka njoftuar policia greke.

Treni, i cili po udhëtonte nga Athina në Selanikë, po barte 70 pasagjerë. Ai goditi një shtëpi tre katëshe në fshatin Adendro, 40 kilometra në perëdim të Selanikut.

Policia ka thënë se 44-vjeçari, shoferi i trenit dhe një pasagjer 50-vjeç, vdiqën në vendngjarje, ndërkaq një pasagjer tjetër 55-vjeçar, ndërrojë jetë më vonë nga plagët e marra. Edhe dy pasagjerë të tjerë janë në gjendje të rëndë.

XS
SM
MD
LG