Ndërlidhjet

Vdesin edhe katër persona të tjerë pas djegies së cisternës në Pakistan


Pamje nga vendi ku ka ndodhur incidenti në Pakistan

Kanë vdekur edhe katër persona të tjerë në Pakistan, pas incidentit të përmbysjes së një cistene me karburante në jugperëndim të qytetit Multan.

Numri i personave të vdekur nga ky incidenti ka arritur në 173.

Doktori, Abdul Basit ka thënë se katër personat që kanë vdekur kanë qenë në mesin e shumë të lënduarve që janë dërguar në spitalin kryesor të qytetit Mulan.

Ai ka thënë se doktorët janë duke trajtuar edhe 37 pacientë të tjerë.

Incidenti ndodhi pasi ngasësi i cisternës e humbi kontrollin dhe kamioni me karburante u përmbys në autostradë.

Shumë banorë të asaj zone u afruan për të mbledhur karburante nga rrjedhjet e cisternës derisa nuk filloi një zjarr masiv i cili la të vdekur shumë persona në vendin e ngjarjes.

XS
SM
MD
LG